Laura Chiriță e un hibrid de PR cu designer vestimentar. A terminat facultatea de Comunicare și Relații Publice în anul 2011 și în anul 2015 masterul în Design Textil-Design Vestimentar al Facultății de Arte și Design din cadrul Universității de Vest Timișoara.
,,Pasiunea am descoperit-o de mică pe când desenam rochii și stăteam fascinată pe lângă bunica mea care era croitoreasă. Apoi în școala generală am început să-mi modific mie hainele și colegelor, urmând ca în liceu să fac chiar bani de buzunar din asta. De acolo au urmat comenzi mai serioase și lucrurile s-au așezat ușor în locul potrivit pentru mine”.
Acum are un atelier de creație cu showroom în Timișoara de unde creează într-un mod foarte armonios, cu o echipă restrânsă, colecții originale, Bridal și custom made de lux. Adică tot ce se găsește pe www.laurachirita.ro .
Telefon: 0748096029 Site: www.laurachirita.ro Facebook: https://www.facebook.com/atelierlaurachirita/ Instagram: https://www.instagram.com/laurachirita.ro/ E-mail: contact@laurachirita.ro Atelier: Timișoara, Bv. Gen. Ion Dragalian nr 7, etaj 2, ap 15